42nd Legislature | 2nd Session
Claire Samson

Claire Samson

Member for Iberville
Parti conservateur du Québec
Offices held

Reelected as Member for Iberville in the general election held on October 1, 2018

Current Offices

  • Member of the Committee on Health and Social Services since September 13, 2021

Previous Offices

  • Member of the Committee on Citizen Relations du October 15, 2019 au June 15, 2021
  • Temporary Chair du November 30, 2018 au June 15, 2021
Contact Information

Parliament

Hôtel du Parlement
1045, rue des Parlementaires
3e étageBureau 3.93
Québec (Quebec)  G1A 1A4
Telephone: 418-644-1475

Electoral division

327, 2e Avenue
Saint-Jean-sur-Richelieu (Quebec)  J2X 2B5
Telephone: 450-346-1123
Toll-free: 1-866-877-8522
Fax: 450-346-9068