42nd Legislature | 1st Session
Maryse Gaudreault

Maryse Gaudreault

Member for Hull
Quebec Liberal Party
Third Vice-President of the National Assembly

Vidéo de présentation

Offices held

Reelected as Member for Hull in the general election held on October 1, 2018

Current Offices

  • Vice-Chair of the Québec Branch of the Parliamentary Assembly of the Francophonie and chair of the Network of Parliamentary Women of the Francophonie since July 6, 2019
  • Third Vice-President of the National Assembly since November 27, 2018
  • Member of the Committee on the National Assembly since November 27, 2018
  • Member of the Subcommittee on Parliamentary Reform since November 27, 2018

Previous Offices

  • Official Opposition Critic for Tourism du October 22, 2018 au November 27, 2018
Contact Information

Parliament

Cabinet de la vice-présidente Maryse Gaudreault
Hôtel du Parlement
1045, rue des Parlementaires
2e étageBureau 2.03
Québec (Quebec)  G1A 1A4
Telephone: 418-644-1007

Electoral division

259, boulevard Saint-Joseph
Bureau 207
Gatineau (Quebec)  J8Y 6T1
Telephone: 819-772-3000
Fax: 819-772-3265