42nd Legislature | 2nd Session
Marie-Louise Tardif

Marie-Louise Tardif

Member for Laviolette–Saint-Maurice
Coalition avenir Québec
Parliamentary Assistant to the Minister of Forests, Wildlife and Parks (forests)

Vidéo de présentation

Offices held

Elected as Member for Laviolette–Saint-Maurice in the general election held on October 1, 2018

Current Offices

  • Member of the Committee on Transportation and the Environment since January 4, 2021
  • Member of the Committee on Planning and the Public Domain since October 15, 2019
  • Member of the Committee on Agriculture, Fisheries, Energy and Natural Resources since November 30, 2018
  • Parliamentary Assistant to the Minister of Forests, Wildlife and Parks (forests) since November 7, 2018

Previous Offices

  • Member of the Committee on Transportation and the Environment du November 30, 2018 au October 15, 2019
Contact Information

Parliament

Hôtel du Parlement
1045, rue des Parlementaires
RCBureau RC 73
Québec (Quebec)  G1A 1A4
Telephone: 581-628-1818

Electoral division

695, avenue de la Station
Rez-de-chaussée
Shawinigan (Quebec)  G9N 1V9
Telephone: 819-539-7292
Fax: 819-539-8441
522, rue Commerciale
La Tuque (Quebec)  G9X 3A8
Telephone: 819-676-5092
Fax: 819-539-8441