42nd Legislature | 1st Session
Agnès Grondin

Agnès Grondin

Member for Argenteuil
Coalition avenir Québec
Vice-chair of the Committee on Transportation and the Environment

Vidéo de présentation

Offices held

Elected as Member for Argenteuil in the general election held on October 1, 2018

Current Offices

  • Vice-Chair of the National Assembly Delegation for Relations with Shandong since October 22, 2019
  • Member of the Committee on Agriculture, Fisheries, Energy and Natural Resources since October 15, 2019
  • Vice-chair of the Committee on Transportation and the Environment since December 4, 2018

Previous Offices

  • Member of the Committee on Culture and Education du February 5, 2019 au October 15, 2019
  • Member of the Committee on Public Finance du November 30, 2018 au February 5, 2019
Contact Information

Parliament

Hôtel du Parlement
1045, rue des Parlementaires
RCBureau RC 96
Québec (Quebec)  G1A 1A4
Telephone: 418-528-6379

Electoral division

512, rue Principale
Lachute (Quebec)  J8H 1Y3
Telephone: 450-562-0785
Toll-free: 1-800-870-7964
Fax: 450-562-0650